[cle1: REDIRECTION_DANS Lang:TR] [cle1: SECONDES Lang:TR]

CITROËN RACING, YÜZYILI AŞKIN YENİLİKÇİLİK

Yaklaşık bir yüzyıldır, CITROËN dünya çapında yollarda ve pistlerde boy gösteriyor. 50'li yıllar markanın ilk önemli zaferlerine tanıklık etse de ralli asıl 80'li yıllarda markanın DNA'sında kök saldı.


30 yıl ve 11 dünya şampiyonluğunun ardından, CITROËN Racing ekibinin son bebeği CITROËN C3 WRC ile geri dönüyoruz.

597x597_avant.jpg

GÜÇLÜ TASARIM

CITROËN C3 WRC benzersiz tasarımı, enerjisi ve canlılığıyla ilk bakışta dikkat çekiyor.

Aerodinamizm üzerinde çalışılarak yüksek hızda daha fazla performans ve denge elde edildi. Ön blok orta kemer uzantısıyla birleşerek bütüne denge ve sağlamlık kazandırırken, logo ve kromajlı çift çubuğu LED'li lambalara kadar uzanarak CITROËN kimliğini vurguluyor.

520x293.jpg

DÖRT DÖRTLÜK PERFORMANS

Arka tampon ise hareketli arazilerde toprak ve karın tahliyesini kolaylaştırıyor... Son olarak, alt "kepçe" ve karmaşık bir üst düzlemden oluşan göz alıcı spoiler aerodinamik düzeneği tamamlayarak, araca etkinlik kazandırırken CITROËN C3 WRC'nin genel performanslarına katkıda bulunuyor.ŞEHİR OTOMOBİLİNDEN
ÜST DÜZEY SPORCUYA

CITROËN C3 WRC, Yeni CITROËN C3'ün Racing ve spor versiyonu olarak üretiliyor. C3'ün özellikle benzersiz şeklini, karizma dolu ön yüzünü, bakışlarını, kıvrımlarını ve güçlü temelini miras alıyor... Söylentilere göre, bir şehir otomobili biraz antrenmanla üst düzey bir sporcuya dönüşebilirmiş!

Yeni CITROËN C3 ayrıca kullanılan en son teknolojilerle de dikkat çekiyor. Kullanılan full HD ConnectedCAM Citroën™ (isteğe bağlı) kamera kaputunun önünde cereyan eden her şeyi kaydediyor.
.240866.jpg

CITROËN'IN BUGÜNE KADAR TASARLADIĞI EN İYİ MOTOR

520x293_2.jpg
«Citroën C3 WRC'nin bugüne kadar yarattığımız en  başarılı motorla donatıldığını söyleyebileceğime inanıyorum. WTCC'ye katıldığımız dönemde, rallide biraz geriye çekildik ve bu bize bu zorlu mücadeleyi yeni bir bakış açısıyla değerlendirme olanağı verdi. GRE yönetmeliği, sıkı ama yeni çözümler hayal etmek için yeterince özgürlük veriyor. Elbette ayrıntılarını burada vermeyeceğim birçok teknolojik atılıma imza attık! Özellikle sürtünmelerin azaltılması açısından gerçekleştirilen çalışmadan gurur duyuyoruz. Bu geliştirmelerin bir gün tüm Citroën araçlarında standart olarak yer alacak olması çok daha memnuniyet verici.»

Patrice Davesne, Motor Geliştirme Uzmanı

TEKNİK ÖZELLİKLER

teknik.png

-

Top